Bıttım sabunu

   BITTIM SABUNU  7 GÜN 24 SAAT TELEFON SİPARİŞ HATTI  : 0546 116 00 56

 bıttım sabunu
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Site Haritası

Siirt bıttım sabunu

Siirt Bıttım Sabunu

Siirt bıttım sabunu geleneksel yöntemlerle üretilen doğal bir sabundur. Siirt merkez ve çevre köylerinde el yapımı eski yöntemler kullanılarak üretimi yapılır.
Genelikle bölgede Siirt fıstığının aşılanmamış yabani fıstık ağaçlarında yetişmektedir.

Siirt bıttım sabunu bölgede bilinen adı ile menengiç bıttım, gizven, çitlenbik gibi farklı isimlerle adlandırılmaktadır. Daha çok bilinen ismi ile bıttımdır. Siirt bıttım sabununun içeriğini oluşturan bıttım yağı çok kıymetli bir yağdır. Bu yağı bu kadar önemli kılan faktör ise içerdiği antiseptik özelliğidir.

Siirt bıttım sabunu antiseptik özelliğini açıklamak gerekirse mikrop öldürücü demektir. Siirt bıttım sabunu saç dökülmesi, akne, sivilce, egzema gibi ciddi sorunlara çözüm getirmektedir. Saç diplerinde oluşan bakteri ve mikropları etkisiz hale getirerek, saç köklerini güçlendirmektedir. Doğal bir yapıya sahip olduğundan günlük kullanımlarında el yüz yıkamalarındada gönül rahatlığı ile kullanılabilir.

Doğum sonrası, ergenlik çağındaki ve yağlı ciltlerde görülen akne ve sivilceler için çok faydalı olduğu gözlenmiştir. Sırt ve diğer bölgelerde oluşan cilt problemlerine çözüm getirmektedir.

Siirt bıttım sabunu fiyat olarakta birçok kimyasal içerikli şampuan ve sabunlardan çok daha hesaplıdır. Her hangi bir yan etkisi söz konusu olmadığı gibi kullanan birçok insan bu sabundan memnun kalmıştır.

Siirt bıttım sabunu son zamanlarda yoğun bir şekilde yurt içi pazarında talep bulmaktadır. Birçok uluslararsı çaptaki otel zincirleri ve termal oteller siirt bıttım sabununu müşterilerine kullandırmıştır.
Yorumlar - Yorum Yaz
 bıttım sabunu iletişim
 Bıttım Sabunu
BASINDA BİZ
 bıttım sabunu
 bıttım sabunları