Bıttım sabunu

   BITTIM SABUNU  7 GÜN 24 SAAT TELEFON SİPARİŞ HATTI  : 0546 116 00 56

 bıttım sabunu
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Site Haritası

Saç Bakımı Bitkisel Yöntemler

SAÇ BAKIMI BİTKİSEL YÖNTEMLER

Saç bakımımızı yapmak için artık daha çok bitkisel yöntemler arayışına girdik; çünkü günümüzde oluşan yoğun hava kirliliği; saçlarımıza uyguladığımız şekillendirici yağ, wax, sprey ve aynı zamanda beslenme alışkanlığımızla beraber, gün içerisinde yaşadığımız yoğun stresten saçlarımızda etkilenir hale geldi. Saçlarımız artık daha sağlıksız, daha güçsüz ve daha kırılgan. Hal böyleyken saçlarımıza bakım yapmak isterken bu kadar olumsuz etkenin arasında bakım adı altında farklı kimyasal içeriklere sahip olan şampuan ve kremlere de saçımızı maruz bırakmamak için bitkisel yöntemlerle saç bakımı günümüzde daha ilgi çeker hale geldi.

Bitkisel ve doğal yöntemlerle, uygun şekilde yapılacak olan saç bakımı, saçlarımız için herhangi bir olumsuzluk oluşturmayacağı aksine saçlarımızı besleyerek saç sağlığımızı koruyacağı şüphesiz. Peki hangi bitkisel yöntemlerle saçlarımıza bakım yapabiliriz. Bunlar arasında doğal sabun ve doğal saç kremleri ilk dikkat çeken bitkisel yöntem olarak karşımıza çıkıyor. Belirli zamanlarda saçlarımızı yıkayarak veya duş alırken kullanabileceğimiz bu sabun ve kremlerle hem saç bakımımız hem de cilt bakımımızı yapabiliriz. Bu sabun ve kremler arasında bıttım sabunu ve yine aynı içerikle üretilmiş olan kremi deneyebilirsiniz. Saçlarımızı yağlama yöntemi de diğer bitkisel yöntemler arasında gösterilebilir. Kafa derisine 15-20 dakika ılık zeytinyağı ile masaj yapılarak uygulanan bu yöntem, saç bakımında önemli bir yere sahiptir. Yağlama yapıldıktan sonra ılık suyla ıslatılmış havluya saçlarımızı sararak bu bakımı yapabiliriz. Yapılan bu yağlama işleminden sonra da yine doğal içerikli bir sabunla saçlarımızı ılık suyla yıkayabiliriz. Suyun özellikle ılık olmasına dikkat etmeliyiz; çünkü soğuk suyla yıkanan saçta yağ temizlenmeyecek, çok sıcak suyla yıkanan saçta ise hiç yağ kalmayacaktır. Bu işlemi yaptıktan sonra yine doğal içerikli bir saç kremi ile saç bakımını tamamlayabiliriz. Bu etkili bakım dışında ayrıca;

Kırılan saçlara saç kremi: Ceviz yağı, pul biber, keten tohumu yağı, bir yumurta sarısından birer çay kaşığı biberiye yağından iki tatlı kaşığı ölçeklerle, bunların hepsini karıştırarak, saç diplerinize masaj yapabilirsiniz. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra doğal içerikli bir şampuanla veya sabunla saçlarınızı yıkayarak, kırılan saçlarınız için önlem alabilirsiniz.

Saç bakım kremi: Evinizde saç bakım kreminizi doğal yollarla hazırlayabilirsiniz. Yarım fincan bal ile yarım fincan zeytinyağı karıştırılarak oluşturulan bu karışımı, saçlarınıza sürün. Saçlarınıza bone takıp yarım saat bekleyin ardından yine doğal bir şampuanla yıkayıp durulama işlemini yapın. Kuru saçlar için ideal bir doğal bakım yöntemi olan bu karışımı eğer saçlarınız fazla kuru değilse yağ oranını azaltarak da hazırlayabilirsiniz.

Saç parlaklığı sağlayan ve kepeklenmeyi önleyen kür: Taze veya kuru ısırgan otundan 5 gram alıp, 3 su bardağı suda 5 dakika kaynatın. Soğuduktan sonra süzerek, önceden temizlemiş olduğunuz saçlarınızı bu karışımla yıkayın. Bu kür ile hem saçlarınız parlaklık kazanacak hem de kepeklerden kurtulacaksınız.

Artık evimizde de kendi doğal, bitkisel içerikli karışımlar hazırlayarak saçlarımızın sağlığını koruyabiliriz. Siz de yukarıda yazılı olan kürlerden saçlarınızın ihtiyacı olanını seçerek tamamen doğal, bitkisel içeriklerle saçlarınızın bakımını yapabilirsiniz. Bıttım Sabunu ile saçlarınızın dökülmesini önleyebilirsiniz.

 bıttım sabunu iletişim
 Bıttım Sabunu
BASINDA BİZ
 bıttım sabunu
 bıttım sabunları