Bıttım sabunu

   BITTIM SABUNU  7 GÜN 24 SAAT TELEFON SİPARİŞ HATTI  : 0546 116 00 56

 bıttım sabunu
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Site Haritası

Saç Dökülmesi

SAÇ DÖKÜLMESİ

Saç dökülmesi, insanların fiziksel görüntüsünü doğrudan etkileyen, birçok erkek ve kadında moral bozukluğu ile beraber özgüven eksikliğine de neden olan önemli bir sorundur. Birçok farklı sebepten dolayı ortaya çıkan bu önemli soruna karşı önlem almak için günümüzde farklı yöntemler de uygulanmaktadır. Günlük 50- 100 tel arası saç dökülmesi normal sınırlar içerisinde kabul edilmektedir; ancak bu sayı aralığının üzerinde olan dökülmelerde saçlarınızla ilgili bir dökülme sorunu ile karşı karşıyasınız demektir. Özellikle başımızı koyduğumuz yastıkta, taraklarımızda veya omuzlarımızda ben buradayım, artık dökülmeye başlıyorum diyen saç tellerimiz bize önlem almamız için de bir bakıma uyarı veriyor. 

Saç dökülmesini engellemek adına yapacağınız en önemli şeylerden biride; doğal ve organik olarak üretilen bıttım sabununu satın alıp denemekten geçmektedir. Çünkü Siirt bıttım sabunu antiseptik özelliğe sahip olduğundan dolayı saç dökülmesini engeller.

Anne karnında gebeliğin 8.haftasında oluşmaya başlayan kıl folikülleri, 22. haftada gelişimini tamamlar. Doğumla beraber yaklaşık olarak 5 milyon kıl folikülü ile dünyaya geliriz ve bu 5 milyon folikülün 1 milyonu baş bölgesinde bulunup; bunun da 100 bini saçlı deride bulunur. Yaklaşık olarak her bir saç folikülünün yaşam süresi 85 yıldır ve her folikül bu süreçte 10-20 kez döngü yaşar. Saçlarımızın günlük ortalama 50- 100 tel arası döküntülerini, saçın kendini olağan yenilemesi olarak algılayabiliriz; ancak bu döküntülerin hissedilir derecede hızlanması bazen kafamızın her bölgesine yayılırken bazen de bazı bölgelerde yoğunlaşarak kendini hissettirir. Saçlı derimizde bazen tamamen çıplak bazen seyrek bir görünüm alarak karşımıza çıkan bu döküntüler birçok sebebe bağlı olabilir. Saçlarda küçük bir incelmeyle başlayıp, saç derisinin bütün kısmında veya bir bölgede dökülmeye sebep olan hastalığa verilen isimdir saç dökülmesi. Birçok dökülme nedeni ile beraber saç dökülmesi genelde erkek tipi saç dökülmesi, kadın tipi saç dökülmesi ve erkek- kadın tipi saç dökülmesi olarak üç farklı şekilde adlandırılmaktadır.

 saç dökülmesi


Erkek Tipi Saç Dökülmesi

Başın üst kısmından başlayarak, zamanla ön hat çizgisinin kaybolması ile sonuçlanan ve saç tellerinin incelmesi ile devam eden, bu bölgede kelleşmeye sebep olan en yaygın saç dökülme şeklidir. Bu tarzdaki bir dökülmenin en önemli sebebi androjen hormonu olan testesteronun değişim göstermesidir. Bu şekilde bir saç dökülme hastalığının günümüzde 18 yaşlarına kadar indiği görülmektedir. Erken müdahale edilmediği taktirde zamanla tamamen kelleşmeye sebep olan bu hormonal değişim; erken farkedilir ve gerekli müdahaleler yapılırsa, saç dökülme oranı yüzde 80 engellenebilir.

Kadın Tipi Saç Dökülmesi

Günümüzde bir çok kadın da maalesef saç dökülmesi gibi bir sorunla karşı karşıyadır. Bunun en büyük sebepleri ise hamilelik, stres, hormonal değişimler, menepoz, zararlı kozmetiklerin kullanılması, saç boyatma olarak gösterilebilir. Düzenli saç bakımı ve uygun ürünlerin kullanılması ile birçok kadın bu dökülmelerden rahatlıkla kurtulabilir.

Androgenetik Alopesi Tipi Saç Dökülmesi

Erkek ve kadınlar arasında en sık görülen bu saç dökülme şekli, erkekler arasında kellik olarak bilinmektedir. Erkeklerde kelliğe, kadınlarda ise saç tellerinin incelerek güçsüzleşmesine sebep olan bu tip döküntülere:

* Besinsel protein, sülfür amino asit veya vitamin eksikliği

* Hormonal yapı değişikliği ve saç bakımının eksik yapılması

* Seboraid olarak adlandırılan yağlı saç tipi ve saç derisi, kepek ve saç deri kaşıntıları sebep olabilir.

 bıttım sabunu iletişim
 Bıttım Sabunu
BASINDA BİZ
 bıttım sabunu
 bıttım sabunları