Bıttım sabunu

   BITTIM SABUNU  7 GÜN 24 SAAT TELEFON SİPARİŞ HATTI  : 0546 116 00 56

 bıttım sabunu
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Site Haritası

Saç Dökülmesine Doğal Çözüm

SAÇ DÖKÜLMESİNE DOĞAL ÇÖZÜM

Günümüzde saç dökülmesi hem kadınlarda hem erkeklerde ortak görülen bir sorun olmakla beraber, sorunun çözümü için doğal yöntemlere ciddi bir eğilim görünmektedir. Peki, saç dökülmesine doğal çözüm yöntemleri nelerdir? Bu yöntemler içerisinde en ön planda yer alan ürünler bıttım ve menengiç sabunlarıdır. Güneydoğu Anadolu bölgesinin doğu kesimlerinde yetişen yabani fıstığın yağından elde edilen bu iki ürün, aynı bitkiden üretilmesi nedeniyle benzer özellikler gösterir. Tek fark menengiç sabununun, bıttımın bir önceki olgunlaşma evresinde çıkarılan yağdan üretilmesidir.

Tamamı ile yüzde yüz doğal olan menegiç ve bıttım sabunları, yörede el ile hazırlanmakta olup, tamamen organik ürünler olması nedeniyle hiçbir yan etki taşımamaktadırlar. Saç derisine iyice köpürtülerek, parmak uçları yardımıyla masaj yaparak uygulanan her iki ürün içinde önemli püf noktaları bulunmaktadır. Kimyasal içeriklerle birlikte kullanılması halinde sonuç vermeyen ürünleri düzenli olarak kullanmak en önemli husustur. Bir diğer önemli püf noktası da sabunların iki günde bir uygulanması gerektiğidir. Antiseptik (mikrop öldürücü) özellikleriyle saç diplerinde oluşan bakterileri yok ederek ince ve kırılgan saçları güçlendiren bu mucizevi ürünler saçlarınızdaki dökülmeye karşı uzun süreli kullanımlarda etkili sonuçlar vermektedir. Aynı zamanda sürekli kullanımı sonrası saçlarınız dökülmediği gibi daha dolgun ve parlak bir görünüme sahip olacaklardır. Saç dökülmelerine sebep olan her türlü olumsuzluğa karşı etkili olarak saç dökülmesine doğal çözüm olan bıttım ve menengiç sabunlarının saçlarınız üzerinde saç dökülmesine sebep olan sorunlara karşı etkileri çok sayıdadır. İnce ve kırılgan saçları güçlendirir, kuru saçları nemlendirerek parlaklık ve canlılık verir, saç diplerinde bakteri oluşumunu engeller ve kepek kaşıntı gibi olumsuz durumların önüne geçer. Tüm bu faydalara birde içeriğinde bulundurduğu yüksek miktarda E vitaminini eklediğimizde bıttım ve menengiç sabunlarının saç dökülmelerine karşı ne kadar etkili olduğunu kavrayabiliriz. Yağlı, kuru veya normal saçlarınızda rahatlıkla kullanabileceğiniz her iki üründe doğanın bize mucizevi birer armağanı olarak karşımıza çıkıyor ve kimyasal çözümler karşısında güçlü birer alternatif olmayı başarıyor. Hiçbir yan etkisi olmayan ürünler olarak her geçen gün kullanımı artan bıttım ve menengiç sabunları ile saç dökülmelerine karşı doğal çözümler üretmek mümkün.

Bıttım sabunu dışında karşımıza çıkan saç dökülmesine doğal çözüm yöntemlerinin en bilinenlerinden biriside sarımsaktır. Antibiyotik içeriğe sahip olması sebebiyle sarımsak saç diplerine uygulanması durumunda saç diplerini hareketlendirir ve saç köklerinin canlanmasını sağlar. Bu durum daha canlı ve sağlam saç köklerine sahip olmamızı sağlayarak saç dökülmelerine karşı önemli etkiler oluşturur. Saç kırıklarını giderir, canlılık verir ve saç diplerinde ki kaşıntının önüne geçerek saç dökülmelerin engeller. Sizde birkaç diş sarımsağı ezerek, ezilmiş sarımsağı suyuyla birlikte saç diplerinize uygulayarak saç dökülmelerine karşı alternatif bir doğal çözüm üretebilirsiniz.


Yorumlar - Yorum Yaz
 bıttım sabunu iletişim
 Bıttım Sabunu
BASINDA BİZ
 bıttım sabunu
 bıttım sabunları