Bıttım sabunu

   BITTIM SABUNU  7 GÜN 24 SAAT TELEFON SİPARİŞ HATTI  : 0546 116 00 56

 bıttım sabunu
Ürün ve Hizmetler
Site Menüsü
Site Haritası

Bıttım-Sabunu-İle-Kepeğe-Son

Bıttım Sabunu İle Kepekten Kurtulmak Mümkün mü ?Kepek, saç derisinin pul pul olarak saçların arasında görünmeye başlayan ölü derilerden oluşmaktadır. Kepek hiçbir şekilde bulaşıcı bir hastalık değildir. Normal sıradan bir basit sağlık sorunu gibi gözüksede kepekli saçlar ile toplum içinde dolaşmak hoş bir durum sayılmaz. Bazen kepek oluşumu o kadar fazla yoğun bir hal alıyor k; bazen siyah giydiğimiz ceket omuzları beyaza bürünebiliyor. Dışardan bakıldığı zaman sanki saçlarımız kirli gibi görünmektedir. Saç derisi kendini yenilerken bir yandan yeni hücreler oluşturur. Bu oluşum sırasında ölü deri diye adlandırdığımız saç derisinide atar. Bu süreç normal bir süreçtir. Peki bu durumu minimize etmek ve hatta tamamen yok etmek mümkünmüdür ? Tabiki mümküdür.

bıttım sabunu ile kepeğe son

Bıttım sabunu ile saç diplerinde oluşan kepekleri yok edebilirsiniz. Kepeksiz daha sağlıklı saçlar için düzenli kullanmanız yeterlidir. Bıttım sabunu saçlara uygulanarak banyo ve duş sırasında bolca köpürtmek sureti ile saç diplerine parmak ucları ile yaklaşık 1 veya 2 dakika boyunca masaj yapılır. Daha sonra bıttım sabunu ile yıkanan saçlar ılık su ile yıkanarak kurutulur. Bu işlem bir kaç defa tekrar edilebilir. Kepekten kurtulmak için hergün saç yıkamaya gerek yoktur. Ama hergün saçlarınızı düzenli yıkıyor iseniz, bıttım sabununu kullanmayı ihmal etmeyin. 

Kepek Oluşumunu Etkileyen Faktörler


  1. Az su içmek kepek oluşumunu etkileyen önemli bir faktördür. Normal gündelik hayata az su içmek cildimizi kurutur. Bunun neticesinde kepek oluşumuna varan neticler görünebilir.
  2. Sters ve kaygı diğer önemli faktörlerin başında gelmektedir. Stersten uzak bir hayat yaşamak gerekmektedir. Unutmayalım ki sters her hastalığın asıl kaynağıdır.
  3. Sedef hastalığı genelde dirsek ve dizlerde görünsede bu hastalık yüzünden kepek bile oluşabilir.
  4. Soğuk ve nemsiz ortamlar, aşırı derece ısıtılmış odalarda kalmalar diğer bir faktördür.
  5. Saçı az veya gereksimden çok daha fazla yıkamak. 
  6. Jöle,saç bakım kremleri, kimyasal içerikli saş şampuanları, içeriğini bilmediğimiz sabunlar saçlarda kepek yapablir.

Yorumlar - Yorum Yaz
 bıttım sabunu iletişim
 Bıttım Sabunu
BASINDA BİZ
 bıttım sabunu
 bıttım sabunları